PolskiAngielskiHiszpański hiszpański
WYSZUKAJ NIERUCHOMOŚĆ
W HISZPANII
Strona główna » CULLERA-galeria !!!


 

 

Tel. (+48) 665 618 314 
Tel. (+34) 612 268 073

Pogoda w Walencji

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych ofertach, promocjach i okazjach.

 

Hiszpania liderem Cullera liderem. Błękitne Flagi 2022 rozdane!

Plaża w Cullera polecana przez National Geographic jako jedna z najbezpieczniejszych w Hiszpanii

Unikatowość Cullery docenona przez NASA

Cullera fascynujący i tajemniczy kurort nad Morzem Śródziemnym

alt

Windows docenił już niesamowitosć plaż w Cullera teraz czas na Ciebie...

Co warto odwiedzić w Cullera?

CULLERA CENTRO DE TURISMO

Odkryj plaże w Cullera

Cullera- idealne warunki do uprawiania sportów wodnych

Aquapolis /aquapark/park wodny w Cullera

Barrio del Pozo- czas zatrzymał się tu w miejscu

Zamek/Sanktuarium w Cullera

El Faro/Latarnia morska w Cullera

La Laguna del Estany Jezioro w Cullera

Muzeum Piratów w Cullera

Muzeum Ryżu w Cullera

Muzeum Czekolady obok Cullera

Chmura tagów

Ogród botaniczny w Cullera

Filmy You Tube

https://www.youtube.com/channel/UCi6EJ8ZEDLwC-yeHT1r6xAQ/videos

CULLERA-galeria !!!

 

Cullera jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych miejscowości należących do prowincji Walencji. Jedno z miejsc najczęściej odwiedzanych nie tylko w okresie letnim, wita gości napisem na górze Cullera w stylu iście Hollywoodzkim i zaprasza do korzystania z swoich licznych rozrywek.

Historia miejscowości, położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego, liczy 25.000 lat, o czym świadczą pozostałości z okresu paleolitu górnego odnalezione w jaskini wulkanicznej. Ewolucję toponimii tego miejsca można zrozumieć dzięki nazwom, jakie nosiło, od Colla-Aeria (Wysokie Wzgórze) w epoce muzułmańskiej albo „Gujera” nazwy, pojawiającej się w Pieśni o Cydzie.

W czasach Rekonkwisty w roku 1235 chrześcijanie pod wodzą Jaime I (Jakuba I) próbowali zdobyć Cullerę siłą, jednak po niepowodzeniu musieli czekać do kapitulacji Walencji w 1240 roku, której warunki zapisane w traktacie z władcą Zeyyanem dawały obietnicę poszanowania własności muzułmanów mieszkających w Cullerze i Denii przejętych na drodze pokojowej w procesie ekspansji aragońskiej.

Wydarzeniem najczęściej wspominanym w historii miejscowości jest to, związane z  unikalnym miejscem jakim jest muzeum piractwa na Półwyspie. Jak głosi legenda, 25 maja 1550 roku pirat imieniem Dragut, prawa ręka korsarza Barbarossy, zaatakował znienacka miasto Cullera wywożąc wielkie łupy. Po tamtej napaści Cullera pozostawała niezamieszkana przez kilka dekad, z powodu obawy przed powrotem korsarzy. 

Dzięki tamtemu wydarzeniu, aby je uczcić i na pamiątkę piratowi, można zwiedzić szczególne i zupełnie inne muzeum położone u stóp Latarni Cullera, na brzegu klifu, z widokiem na Morze Śródziemne: Museo Cueva del Dragut (Muzeum Jaskinia Draguta). Wizyta w muzeum wzbudza szczególne zainteresowanie, jako że jest to jedyne muzeum poświęcone piratom na całym Półwyspie Iberyjskim, drugie znajduje się na wyspie Lanzarote.

Wracając do naszych czasów, współczesna Cullera powstała w latach 60, w samym apogeum ery Seata 600 oraz boomu budowlanego i turystyki nadmorskiej, które, podobnie jak w wielu innych miejscowościach wybrzeża Hiszpanii, pochłonęły tereny zielone. Chęć szybkiego zarobku okazywana przez wielu w tamtych czasach kosztowała dość drogo ludność miasteczka. Spekulacje w sektorze urbanistyki dały początek kryzysowi, w czasie którego wiele osób pracujących lub powiązanych z budownictwem zostało zmuszonych do opuszczenia miasta w poszukiwaniu nowego sposobu na życie.  

Cullera przestała być wioską żyjącą z rolnictwa i rybołustwa, aby stać się miejscowością turystyczną,  Cullerą, która każdego roku wzbudza zainteresowanie tysięcy turystów przyjeżdżających na plaże, aby korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji. I właśnie dlatego mnóstwo osób każdego roku wybiera opcję apartamentów Cullera, szukając zakwaterowania przy linii brzegowej lub w innych miejscach miasteczka.

Wśród atrakcji Cullery możemy znaleźć różne ścieżki przyrodnicze, jak na przykład szlak przez pola ryżowe; drogę wznoszącą się do Zamku, a także Senda de la Lloma; lub poznać wspaniałą Estany de Cullera, lagunę ze słoną wodą rozciągającą się pomiędzy mokradłami a wybrzeżem, połączoną z morzem,  znajdującą się na południe od ujścia rzeki Jucar również oferuje różne szlaki piesze wiodące przez plaże i góry,

Liczne punkty widokowe, pola ryżowe, Estany w okolicach Cullery, są doskonałym uzupełnieniem ponad 11 plaż z drobnym piaskiem ciągnących się przez 15 kilometrów.

Osoby lubiące przebywać bliżej miasta mogą skorzystać z szerokiej plaży: San Antonio y el Raco.

Natomiast Ci, którzy preferują ciszę i spokój mogą wybrać: el Dosel(plaża z wydmami), la Escollera, el Marenyet lub l’Estany.
Dla fanów sportów wodnych  windsurfingu ,kitsurfingu itp.wspaniałe warunki znajdują się na Cap Blanc i także na el Marenyet.
Warto tez wspomnieć o przygotowanej bogatej ofercie przez szkołę nurkowania oraz klub kajakarski.
Nie możemy też zapomnieć o plaży Los Olivos, którą w tym roku docenił gigant Windows, wybierając ją na tło pulpitu w swoim oprogramowaniu systemowym Windows. https://www.elperiodic.com/cullera/noticias/584018_windows-elige-playa-cullera-como-imagen-para-fondos-pantalla.html
Plaże w Cullerze należą do jednych z najładniejszych i w dodatku bardzo czystych. Wybrzeże jest długie i szerokie 

Muzea stanowią bardzo atrakcyjną ofertę kulturalną, w szczególności Museo Cueva Dragut i schrony z okresu Wojny Domowej.
Jednak przede wszystkim Cullera oferuje wiele możliwości relaksu i spędzania czasu wolnego, będziecie tu mogli uprawiać sporty wodne, przeżyć Festival Medusa Sunbeach (w tym roku zainwestowano milion, po to by zbudować największą w dziejach Hiszpanii scenę), odwiedzić park wodny Aquapolis albo napić się drinka w jednym z barów nocnych lub tych rozstawionych na samej plaży, na przykład w bardzo znanym Aloha Escollera (obok Meduzy i dwóch Wieży).

Pamiętajcie, że aby doświadczenie pobytu w Cullera było kompletne, warto poznać ofertę gastronomiczną w znanych restauracjach - organizowany jest tu m.in. narodowy konkurs przyrządzanie paelli. Miłośnicy egzotycznych smaków też znajdą coś dla siebie stek z kangura, krokodyla itd. zaserwuje nam restauracja blisko morza

Cullera bez wątpienia jest dobrym miejscem na udane wakacje, bez względu na to, czy spędzisz tu jeden dzień czy zdecydujesz się znaleźć nocleg, żeby odpocząć, nacieszyć się latem i zapomnieć o miesiącach pracy.

​​​​​​​Cullera to ustronny bezpieczny kurort oferujący  bezpieczne plaże w Hiszpanii


Klimat jest tu porównywalny do klimatu panujacego na Wyspach Kanaryjskich. 
NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII - ZOBACZ NASZE NOWOŚCI >>

ZOBACZ WIĘCEJ NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII >>

1234...18
Copyright © centrobrokers.com 2014
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu