PolskiAngielskiHiszpański hiszpański
WYSZUKAJ NIERUCHOMOŚĆ
W HISZPANII
Strona główna » Najlepsze plaże na Costa Blanca


 

 

Tel. (+48) 665 618 314 
Tel. (+34) 612 268 073

Pogoda w Walencji

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych ofertach, promocjach i okazjach.

 

Hiszpania ponownie liderem Cullera liderem. Błękitne Flagi 2024 rozdane!

Plaża w Cullera polecana przez National Geographic jako jedna z najbezpieczniejszych w Hiszpanii

Unikatowość Cullery docenona przez NASA

Cullera fascynujący i tajemniczy kurort nad Morzem Śródziemnym

alt

Windows docenił już niesamowitosć plaż w Cullera teraz czas na Ciebie...

Co warto odwiedzić w Cullera?

CULLERA CENTRO DE TURISMO

Odkryj plaże w Cullera

Cullera- idealne warunki do uprawiania sportów wodnych

Aquapolis /aquapark/park wodny w Cullera

Barrio del Pozo- czas zatrzymał się tu w miejscu

Zamek/Sanktuarium w Cullera

El Faro/Latarnia morska w Cullera

La Laguna del Estany Jezioro w Cullera

Muzeum Piratów w Cullera

Muzeum Ryżu w Cullera

Muzeum Czekolady obok Cullera

Chmura tagów

Ogród botaniczny w Cullera

Filmy You Tube

https://www.youtube.com/channel/UCi6EJ8ZEDLwC-yeHT1r6xAQ/videos

Najlepsze plaże na Costa Blanca

Wybrzeże Costa Blanca leży w prowincji Alicante w regionie Wspólnoty Walencjańskiej (Comunidad Valenciana). W ramach tego regionu  możemy wyróżnić Costa Blanca południową i Costa Blanca północną. Wybrzeże Costa Blanca posiada ponad 200km linii brzegowej Morza Śródziemnego z najpiękniejszymi  plażami w Hiszpanii, więc nic dziwnego, iż ten region  jest jednym  z najpopularniejszych kierunków  turystycznych w Hiszpanii, zaraz po wybrzeżu Costa Brava, oraz Costa del Sol.

Najlepsze plaże na Costa Blanca

Wizytówką tego wybrzeża są jedne  z najlepszych plaż w całej Hiszpanii. Kilometry złocistych piasków i szereg plaż dla naturystów, tak cieszących się popularnością wśród turystów z Polski oraz łagodny klimat śródziemnomorski sprawiają, iż  wiele obcokrajowców znalazło tu swój drugi dom

Można tu wypoczywać jednocześnie nad słoną i słodką wodą, czyli nad wielkim Morzem Śródziemnym i małym jeziorem Albufera, a także w cieniu gajów pomarańczowych i cytrynowych oraz plantacji palm daktylowych.

Cullera jest miejscowością nadmorską, gdzie co roku przyjeżdżają do niej turyści. Hiszpania i mieszkańcy Europy Północnej upodobali sobie szczególnie ten zakątek Costa de Valencia, i nie ma się czemu dziwić bowiem Cullera urzeka złocistymi plażami, lazurową przejrzystością swoich wód i klimatem miasta śródziemnomorskiego. Pasaż nadmorski pełny jest tu zarówno sklepików, restauracji, kafejek jak i też lokalnych straganów. Już na samym wjeździe do miasta rzuca się znak rozpoznawczy tego miejsca, góra słusznych rozmiarów z wielkim napisem CULLERA. Już w tym momencie można odnieść wrażenie, iż mamy do czynienia ze wspaniałym niepowtarzalnym miejscem. Ludność tubylcza jest nawet zdania iż napis CULLERA był pierwowzorem dla miasta fabryki snów HOLLYWOOD.Miasto Cullera znajduje się jedynie 38 km na południe od stolicy Walencji, nad Morzem Śródziemnym. W Cullerze znajduje się ujście jednej z największych rzek w Hiszpanii.- Júcar, proszę sobie tylko wyobrazić jaki musi być z tego miejsca cudowny widok. Tak jak we wszystkich miastach na Costa de Valencia klimat jest tu wyjątkowo łagodny, temperatura w styczniu może wynosić nawet 24 º C
Cullera zapewnia jednocześnie znakomity wypoczynek jak i też rozrywkę. Na pięknej krystalicznie czystej plaży można się cudownie zrelaksować, a także zażyć wspaniałej kąpieli wodnej. Cullera posiada aż 6 plaż, które są certyfikowane, tzn. uznane ze względu na swoją czystość i jakość oraz świadczone usługi w rankingu światowym. Plaże Cullery są przystosowane do potrzeb ludzi niepełnosprawnych.
Znajduje się tu niezwykły park wodny Aquapolis gdzie można się cieszyć z przejażdżek wodnych, pozostawiających niesamowite wrażenie ze względu na swoją atrakcyjność.
Cullera dzieli się na część turystyczno-komercyjną i część historyczną miasta i właśnie w tej drugiej odbywa się co czwartek wspaniały targ, który pozwoli nam przybliżyć kulturę tego miasta.
Przez Cullerę kursuje też kolejka turystyczna, która sama w sobie jest już atrakcją ponadto podróż nią odbywa od nabrzeża aż do ulicy Caminás, ale można też nią dotrzeć w okolicę wspaniałego Zamku, przejściem do Cueva del Piraietańta Dragut, znajdującym się w Faro.
Inne znane zabytki w Cullera to: zamek Cullera z pozostałościami mauretańskich wież świadczących o historii miasta oraz kalwaria - Camino del Calvario Droga Krzyżowa z 14 oratoriami, sanktuarium Virgen de Castillo - świątynia stylu neo-bizantyjskim, mury obronne zamku Reina Mora Wieża lub Torre de Santa Ana, żydowska dzielnica Barrio del Pozo (dosłownie dzielnica studni) oraz wieża Marenyet i jaskinia Dragut.
Cullera to znany port rybacki, co daje nam możliwość zakupu na targu rybnym świeżych ryb czy owoców morza.
Cullera posiada szeroką ofertę rozrywki, w sezonie letnim przy pełni księżyca organizowane są wspaniałe zabawy muzyczne taneczne oraz różnego rodzaju atrakcje.
Znajdują się tu też wspaniałe puby i kluby nocne.
Cullera zapewni nam niesamowite wrażenia, chociażby spacer niepozornymi Wąskimi białymi uliczkami starej dzielnicy żydowskiej przeniosą nas do innej epoki.


Gandia , która jest miejscowością nadmorską i ze względu na swoją lokalizację i urokliwość, można bez problemu wynająć. Z jednej strony miejscowość przyciąga co roku rzeszę turystów, gdyż Gandia od zawsze była istotnym centrum kulturalnym i handlowym aw XV wieku posiadała własny uniwersytet. Z historią Gandii są związani znani twórcy, m.in. Ausiàs March czy Joanot Martorell.
Natomiast obecnie Gandia jest jednym z największych miast wybrzeża w regionie, stanowi centrum handlu i turystyki. Podzielona jest na dwie zasadnicze części - Gandia Miasto, w której znajdują się wszystkie historyczne zabytki takie jak np. Pałac Borgio jak również centra handlowe
Jednakowoż z drugiej znajduje się tu najstarszy uniwersytet w Hiszpanii oraz Politechnika, więc zawsze znajdzie się ktoś np. student chętny na wynajem takiego mieszkania.

Javea w walenckim Xàbia jest nadmorskim miastem zlokalizowanym nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Położone jest nad szeroką zatoką i osłonięte z dwóch stron kamiennymi cyplami. Jest bardzo znane wśród turystów, ponieważ aż połowę z 35-tysięcznej populacji stanowią obcokrajowcy, którzy posiadają tutaj swoje rezydencje. Co ciekawe, badacze określili, że Javea może poszczycić się najbardziej korzystnym mikroklimatem na świecie zaraz po Rio de Janerio.

Z miejscowości Javea rozpościerają się wyjątkowe widoki na okolice – można stąd dostrzec między innymi wybrzeże Ibizy, która oddalona jest od niej o około 90 kilometrów. Można także wybrać się na popularną Ibizę – regularnie kursują na nią promy. Góra Montgo mająca ponad 750 metrów wysokości jest najwyższym punktem w okolicy – to właśnie ona jest popularnym punktem widokowym na miasto oraz na okoliczne wysepki Portichol i Ambolo. Warto poświęcić czas na wyprawę właśnie w to miejsce. Miłośnicy relaksu będą mogli z kolei odpocząć na popularnych plażach Arenal, Sardinella, Granadella i Barraca. To kapitalne miejsce do opalania się, pływania i nurkowania w krystalicznie czystym morzu. W centrum miasta, które może oczarować swoimi zabytkowymi kamieniczkami i kościółkami, czekają też klimatyczne restauracje i sklepy, można także korzystać z wielu punktów usługowych i bez problemu porozumieć się w obcych językach. Na uwagę zasługuje również nadmorski pasaż prezentujący panoramę Morza Śródziemnego.

Sagunto to miasto o wyjątkowej historii- zostało ono splądrowane w 219 r. p.n.e. przez słynnego wodza Hannibala, co doprowadziło do II wojny punickiej i rzymskiego panowania w Hiszpanii. Z jednej strony wyróżnia się średniowieczna starówka, a z drugiej nowoczesne budonictwo niedaleko wybrzeża. Ponad przeciętność wybija je wzgórze, na którym dzisiaj ostały się ruiny dwóch arabskich fortec. To na tym wzgórzu ponad dwa tysiące lat temu miał miejsce dramat (gdy fortec jeszcze nie było), a zarazem heroizm mieszkańców.

W odrestaurowanym teatrze z I w.n.e  wybudowanym przez obywateli starożytnego imperium w zbocze wzgórza nad miastem, w sezonie letnim odbywa się festiwal sztuki. Na usytuowanym powyżej zamku możemy odnaleźć ślady wszystkich narodów, przechodzących przez te okolice od czasów iberyjskich po mauretańskie. ok.  IV p.n.e. zostały  wprowadzone monety
Obecnie Sagunto to jeden z ciekawszych w regionie ośrodków turystyczno-wypoczynkowych. Wielowiekowa historia pozostawiła tu kilka ciekawych zabytków. Najważniejsze z nich to m in. wybudowany w I wieku n.e. rzymski amfiteatr, XIV wieczny kościół Santa Maria, Muzeum Archeologiczne, XIII wieczny kościół Iglesia de El Salvador, liczne bogato zdobione herbami rodów barokowe rezydencje kupieckie oraz znajdujący się w miejscu starożytnej iberyjskiej osady Arse rozległy zespół zamkowy (castell).

Walencja to jedno z najbardziej popularnych miast w Hiszpanii – znane ze względu na swoją historię, malownicze widoki, bezcenne zabytki. Nie bez powodu jest jednym z najchętniej odwiedzanych w kraju przez turystów i również wielu z nich osiada tutaj na stale – zamieszkanie w Walencji może być także twoim marzeniem, gdy tylko zawitasz tutaj na urlop. Chociaż leży ona nieco na uboczu od innych hiszpańskich metropolii, w tym Madrytu czy Barcelony, to jednak jest idealnym miejscem do tego, aby docenić uroki kraju i regionu, który także zachwyca na każdym kroku.

Walencja jest miastem, w którym żyje ponad 800 tysięcy osób, a cały jej zespół miejski wykraczający poza granice administracyjne liczy sobie aż 1,5 miliona osób. To trzecie pod względem swojej wielkości miasto po Madrycie i Barcelonie. Jest położone w środkowo-wschodniej części Hiszpanii, dokładnie nad Morzem Śródziemnym. Jest stolicą wspólnoty autonomicznej i prowincji o takiej samej nazwie, bardzo ważnym krajowym ośrodkiem finansowym, przemysłowym (rozwinięte gałęzie przemysłu stoczniowego, maszynowego, kolejowego, samochodowego, chemicznego, cementowego, szklarskiego, włókienniczego i obuwniczego, spożywczego, hutnictwa), kulturalno-naukowym. Znajdują się tutaj także duże porty pasażerskie i handlowe, w tym El Grao, oraz ważne węzły komunikacyjne – kolejowe, drogowe i lotnicze. Można stąd łatwo dostać się do wszystkich dużych miast w Hiszpanii, a także dostępne są połączenia promowe z Balearami. Znane jest ze swoich  pysznych owoców cytrusowych, oliwy oraz wina.

Miasto położone jest na środkowo-wschodnim wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, nad malowniczym wybrzeżem Morza Śródziemnego oraz u ujścia rzeki Turia. Od Madrytu dzieli je około 300 kilometrów w kierunku wschodnim, od Barcelony około 300 kilometrów na południe, a od Majorki około 250 kilometrów na zachód.

Ze względu na swoje położenie Walencja może pochwalić się bardzo korzystnymi temperaturami w ciągu całego roku, ponieważ średnia temperatura w miesiącach zimowych wynosi tutaj około 16 stopni w dzień, natomiast w okresie letnim około 25 stopni w dzień. Zimy wobec tego są łagodne, natomiast lata długie i gorące. Również deszczowe dni zdarzają się tutaj rzadko, co powoduje, że mieszkańcy Walencji nie mogą narzekać tak często na złą pogodę jak Polacy.

Początki Walencji giną w mrokach dziejów – w przeszłości na tych terenach znajdowała się kolonia rzymska o nazwie Valentia Edetanorum i to właśnie od jej nazwy pochodzi dzisiejsza nazwa miasta. W przeszłości te tereny często zmieniały wpływy, między innymi znajdowały się pod panowaniem arabskim i pozostawały pod zwierzchnictwem Aragonii. Ważną datą w historii miasta był rok 1238, kiedy to król Aragonii Jakub I Zdobywca odbił Walencję z rąk arabskich i od tego momentu miasto zaczęło intensywnie rozwijać się pod względem gospodarczym i kulturalnym, aby osiągnąć wyjątkową świetność w XV wieku.

Wśród największych atrakcji turystycznych w Walencji znajdują się przede wszystkim:

 • Katedra w Walencji – znana jest również jako „Seu”, jest siedzibą diecezji miasta, a także popularnym punktem dla turystów. Kościół ma wielowiekową historię, ponieważ został poświęcony już w 1238 roku. Zbudowany był na miejscu dawnego meczetu. Wyróżnia się architekturą gotycką w oryginalnej wersji katalońsko-śródziemnomorskiej, a także można zauważyć w jego architekturze wpływy romańskie, renesansowe, barokowe i neoklasycystyczne. We wnętrzu podziwiać można główną kaplicę Capilla Mayor w stylu barokowym. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce także ze względu na jedną małą tajemnicę – w bocznej kaplicy katedry, a dokładnie po stronie prawej od głównego wejścia mieści się kaplica Świętego Kielicha. Chrześcijańska legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie mówi, że znajdujący się tu kielich jest Świętym Graalem, czyli kielichem, który używany był przez Jezusa Chrystusa w czasie Ostatniej Wieczerzy. Faktycznie, badania naukowe wykazały, że kielich pochodzi z I wieku naszej ery, ale jego prawdziwe dzieje nie są znane.
 • El Micalet – jest to dzwonnica będąca częścią katedry, to budowla o charakterystycznym wyglądzie – ma ona osiem boków. Stanowi symbol miasta i można często zobaczyć ją na pocztówkach. Wieża ma około 50 metrów i na jej szczyt można dostać się po schodach – to aż 207 stopni, ale warto zdecydować się na taką wyprawę, aby zobaczyć wspaniały widok centrum Walencji.
 • Basilica de la Virge dels Desamparats – jest to kościół w stylu barokowym znajdujący się na tyłach katedry „Seu”.
 • Serrano i Quart – dwie wieżę, które znajdują się w Walencji, są pozostałością dawnych umocnień miejskich.
 • La Lonja – „Giełda Jedwabiu” – jest to jedna z najpiękniejszych budowli w mieście, która została ukończona w XV wieku, wyróżnia się majestatycznymi gotyckimi zdobieniami i jest uznawana za jedną z najbardziej cennych budowli świeckiego gotyku w Europie. Znana jest w szczególności ze swojej Sali Kolumnowej, w której znajdują się spiralne kolumny.
 • Modernistyczna hala targowa – pochodząca z pierwszej połowy wieku XX, ma nieregularny kształt i jest wykonana ze szkła i  żelaza, można tutaj zakupić regionalne przysmaki, na przykład paellę, także można nabyć świeże mięsa, ryby, owoce morza, warzywa i inne tradycyjnie hiszpańskie produkty.
 • Jardí Botánic – ogród botaniczny założony w Walencji już w XVI wieku, wyśmienite miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu.
 • Jardins de l'Alameda i Jardins de Monfort – parki miejskie pochodzące z XVIII wieku,  doskonałe do spacerów, uprawiania sportów, spotkań.
 • Museo Nacional de Cerámica – muzeum ceramiki znajdujące się w Palacio del Marqués de dos Aguas, można oglądać tutaj wyjątkowe płytki ceramiczne określane mianem azulejos, które wyróżniają się bogatymi ornamentami.
 • Museo Provincial de Bellas Artes – muzeum, w którym można oglądać bezcenne zbiory sztuki, między innymi takich artystów jak  El Greco, Goia i Velàzquez.
 • La Ciudad de las Artes y las Ciencias – inaczej Miasto Sztuki i Nauki, które nazywane jest także „dzielnicą przyszłości”, zaprojektowane przez popularnego architekta Santiago Calatravę pochodzącego z Walencji. Składa się z takich budynków jak opera, w które mają miejsce również spektakle teatralno-taneczno-muzyczne, delfinarium i oceanarium, kino IMAX, muzeum nauki, planetarium, restauracje, bary. To lubiane miejsce zwłaszcza przez rodziny, ale każdy będzie mógł znaleźć tu dla siebie rozrywkę.
 • El Carmen – malownicza, stara dzielnica, która znajduje się niedaleko bazyliki, jest znana ze swojego życia nocnego, czeka tu wiele dyskotek, barów, klubów, dlatego na pewno przypadnie do gustu szukającym miejsca do imprezowania.
 • Las Fallas – pogańsko-chrześcijańskie Święto Ognia, wystawa konstrukcji-rzeźb wykonanych z mieszanki papieru i wosku, która rozpoczyna się 15 marca, natomiast w nocy z 19 na 20 marca rzeźby te są spalane, czemu towarzyszy wyjątkowa feta na ulicach miasta i w klubach, która trwa nawet przez całą dobę.
 • Również turyści mogą spędzić tutaj swój czas na leniuchowaniu – zapraszają nadmorskie plażę, które doskonale nadają się do wypoczynku. Najbardziej popularna z plaż to Playa de las Arenas, która wyróżnia się delikatnym, złocisty piaskiem. W okolicy można znaleźć wiele restauracji i kawiarni, które serwują lokalne specjały. Plaża ta tętni życiem praktycznie przez całą dobę, ponieważ również w nocy można spotkać tu imprezowiczów. Również wypocząć można na Playa de la Malvarrosa. W przeszłości wykorzystywana była przez rybaków i handlarzy. Obecnie odbywają się tutaj także pokazy lotnicze, spadochroniarskie oraz międzynarodowych sił powietrznych.Gdy jest się w okolicy pod koniec sierpnia, warto pomyśleć o odwiedzeniu miejscowości Buñol, ponieważ to tutaj ma miejsce La Tomatina – słynna bitwa na pomidory rozgrywająca się na ulicach w Walencji, przeważnie ma miejsce w ostatnią środę sierpnia.

Powrót do strony głównej

NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII - ZOBACZ NASZE NOWOŚCI >>

ZOBACZ WIĘCEJ NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII >>

Copyright © centrobrokers.com 2014
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu